Zakład produkcji w Nowym Sączu

Są takie obiekty, w których prace trwają 24h/dobę. Nie ma możliwości przerwania prac z uwagi na duże koszty przestoju, zatrzymania i wznowienia prac - zakład produkcji wyrobów węglowych i grafitowych w Nowym Sączu. To był jeden z takich obiektów, gdzie skanowanie przebiegało w trakcie jednej ze zmian. Przed przystąpieniem do prac odbyłam obowiązkowe szkolenie BHP.

Zakres skaningu laserowego 3D:

►  Skanowanie 3D dwóch wysokich elewacji i komina

Biuro projektowe INTERSTEEL sp. z o.o. zleciło wykonanie skanowania laserowego 3D elewacji dwóch sąsiednich obiektów. Z uwagi na wysokie konstrukcje wykorzystanie cyfrowej inwentaryzacji było najlepszym możliwym rozwiązaniem w obecnych czasach. Skaner bez problemu poradził sobie z pobraniem informacji o geometrii aż na wysokości 60 metrów. Po co skanowanie istniejącej konstrukcji dla biura konstrukcyjnego? Otóż uzyskana chmura punktów pozwoliła na odtworzenie rzeczywistej geometrii konstrukcji z uwzględnieniem odchyłek pionowych oraz poziomych. Te dane wprowadzane zostały do programu obliczeniowego i uległy dalszej analizie statyczno-wytrzymałościowej. Konstruktorzy po weryfikacji nośności elementów konstrukcyjnych mogli podjąć ewentualne prace wymagające wzmocnienia wieloletniej konstrukcji podsuwnicowej.
 

Zakład produkcji w Nowym Sączu

Oprócz analizy konstrukcyjnej uzyskano informacje dotyczące przebiegu instalacji pomiędzy tymi dwoma sąsiednimi budynkami. Ta chmura punktów pozwoli na modyfikacje i stworzenie nowych linii instalacyjnych i technologicznych.

Zakład produkcji w Nowym Sączu

Bibliografia:
1. Wszystkie zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum prywatnego firmy Skaneo.

 

Galeria